Hikingas ar trekingas?

Hikingas ar trekingas?

Daugeliui benaršant internete ir ieškant turistinių batų skirtų žygiams, ko gero, teko susidurti su terminais hikingas ir trekkingas. Kalbant apie batus skirtus turizmui dažniausiai galime sutikti tokius šių batų apibūdinimus – turistiniai batai, trekingo batai ar hikingo batai. Daugelis supranta, kad abu žodžiai hiking‘as ir trekking‘as naudojami kalbant apie pėsčiųjų žygius ir nelabai kuo skiriasi. Ar tikrai jų reikšmė yra vienoda?

Kuo skiriasi hikingas ir trekingas?

Hikingas arba hike‘as yra pėsčiųjų žygis po natūralią gamtą specialiai sukurtais pėsčiųjų takais. Būna dienos žygiai ir vienos nakties žygis.

Trekkingas arba trek‘as ilga kelionė pėsčiomis tose vietose, kur paprastai nėra jokių transporto priemonių. Trek‘as trunka ilgiau nei hike‘as – keletą dienų, o keliaujama pėsčiomis nežymėtais takais, sudėtingomis vietovėmis, kurios gali būti kalvotos ir kalnuotos. Tačiau tai nėra alpinizmas.

 

 

Hikingas

Trekkingas

Poveikis aplinkai

Keliautojai per daugelį metų eidami tais pačiais takais gali smarkiai pakenkti natūraliai gamtai: medienos rinkimas, gaisrų pavojus, šiukšlinimas.

Kadangi trek‘as trunka ilgiau nei hike‘as  poveikis aplinkai gali būti didesnis.

Vieta

Paprastai graži natūrali gamta, takai, kalvos.

Tose vietose, kur nėra transporto priemonių, specialiai paruoštų pėsčiųjų takų. Paprastai kalnuotose vietovėse.

Įranga

Priklauso nuo oro sąlygų, dienos ar nakties žygis. Batai be auliuko, pageidautina atsparūs drėgmei, skirti lygesniam reljefui, vanduo, kompasas, kartais vaikščiojimo lazdos.

Priemonės skirtos išgyvenimui, stovyklavimo įranga, sustiprinti batai su auliuku atsparūs drėmei, kompasas, skirtingi drabužiai pritaikyti temperatūrų pokyčiams ypač kalnuotose vietovėse.

Trukmė

Vienos dienos arba nakties.

Ilga kelionė keletą dienų. Reikalaujanti daugiau energijos ir jėgų, susiduriama su daugiau iššūkių lyginant su hike‘u.

Atostogos

Dienos hiking‘as populiarus Europoje, Naujoje Zelandijoje, Čilėje, Kosta Rikoje, Havajuose, Šiaurės Amerikoje.

Treking‘as populiarus Himalajų prieškalnėse Nepale, Indijoje, Butane, Anduose Pietų Amerikoje.

 

Mūsų parduotuvėje rasite batų skirtų hiking‘ui ir trekking‘ui. Prekiaujame kokybiška itališka avalyne „LOMER“. Gamintojas specializuojasi batų gamyboje nuo 1975 m. Naudoja kokybiškas medžiagas natūralią nubuko odą, zomšą, gordura nailoną ir laiko patikrintas technologijas Goretex, Sympatex, Mertex, Vibram.


Season.lt - Slidinėjimo apranga, Turizmo prekės.

Kokybiška slidinėjimo apranga | Turizmo prekės | Šiltos pūkinės striukės Nuo šiol http://season.lt rasite adresu: Liepyno g. 2, Vilnius. Tapkime Facebook draugais! Bičiuliams pritaikysime nuolaidą!

Posted by 4season.lt on 2018 m. sausis 8 d.
2014-04-24 Turizmas 0 24824

Palikti komentarą

Blog'o kategorijos

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Blog'o archyvai

Palyginti
Tęsti apsipirkimą Palyginti

buvo pridėta į "Norėčiau".

Tęsti apsipirkimą Mano "Norėčiau"