Ką reikia žinoti apie pūkines striukes?

Ką reikia žinoti apie pūkines striukes?

Pūkinės striukės

Kokybiška pūkinė striukė yra nepakartojamas dalykas šaltą žiemą.  Lyginant su sintetinio užpildo striukėmis, pūkinės yra nepaprastai patogios, jas tiesiog norisi visada dėvėti. Pūkinės striukės užima labai mažai vietos kai jos suspaudžiamos ir yra labai šiltos lyginant su jų svoriu. Kai kurios pūkinės striukės turi išorinį padengimą nuo drėgmės ir pasižymi vandenį atstumiančiomis savybėmis DWR (durable water repellent). Prieš perkant pūkinę striukę reikėtų atkreipti į kelis pagrindinius kriterijus.

Pūkinių striukių kokybės kriterijai

Pūkų kokybė

Patikimi gamintojai visada nurodo tam tikrą rodiklį „fill“. Dažniausia būna naudojami skaičiai 650, 700 ar 800. Šie skaičiai nusako pūkų kokybę ir realiai yra tūrio rodiklis – tai yra kiek kubinių colių užima viena uncija pūkų pripildyta į sugraduotą cilindrą kai pūkai suspaudžiami tam tikru standartiniu svoriu. Didesnis „fill“ skaičius rodo, kad striukė bus pripildyta geresnės kokybės pūkų ir tuo pačiu bus šiltesnė. „Fill“ 850 užpildymo striukė bus šiltesnė lyginant su 650 „fill down“ nors jų svoris bus vienodas. Jei dvi striukės turi vienodą kiekį pūkų, bet viena turi didesnį „fill power“, tarkime 850 lyginant su 650, striukė su 850 rodikliu bus kokybiškesnė ir šiltesnė. Taigi, dėl aukšto pūkų užpildo rodiklio „fill“ (800 ir daugiau), žinomi ir kokybiški gamintojai pagamina labai šiltas, bet tuo pačiu lengvas pūkines striukes. Tačiau ne visada 850 „fill power“ striukė bus šiltesnė už 600 „fill power“ striukę. Realus pūkų svoris taip pat yra svarbus rodiklis nusakantis striukės šilumą. 600 striukė gali būti šiltesnė už 850 tuo atveju, jei bus panaudota didesnis pūkų kiekis, tačiau šiuo atveju nukentės svoris ir dydis. Pateikiame skirtingos kokybės tokio pat svorio pūkų pavyzdžius.

Pūkinių striukių pūkų kokybė. Ką reikia žinoti apie pūkines striukes?

Striukės konstrukcija

Įprastai pūkinės striukės būna dviejų konstrukcijos tipų: skersinio siuvimo ir langelių formos siuvimo.Skersinio siuvimo konstrukcija yra populiariausia. Gamintojams toks siuvimo būdas yra lengviausias ir greičiausias lyginant su langelių formos konstrukcija. Naudojant šį siuvimo būdą išorinė medžiaga yra susiuvama su vidine medžiaga, tokiu būdu pūkai atskiriami pertvaromis į horizontalius kanalus. Naudojant šį metodą sunaudojama mažiau medžiagos, todėl striukės yra lengvesnės, taip pat šis metodas yra pigesnis. Daugelis pūkinių striukių pagaminta būtent tokiu būdu, siekiant, kad jos būtų lengvesnės ir pigesnės. Nors ši konstrukcija taupo medžiagą su sumažiną striukės svorį, tačiau pūkai siūlių vietose yra persiuvami ir jų storis siūlių vietoje tampa labai plonas, todėl ties siūlėmis prarandama šiek tiek šilumos, lyginant su langelių formos siuvimo konstrukcija.Naudojant langelių formos striukės konstrukciją gaunamas optimalus šilumos rodiklis. Priešingai nei skersinis siuvimas, kai išorinė ir vidinė medžiaga susiuvama tarpusavyje sukuriant horizontalias pertvaras, langelių formos konstrukcija reiškia, kad kiekvienas atskiras langelis yra sudarytas ir trimačio pūkų kubelio ar kvadratų. Tai reiškia, kad yra mažiau siūlių ties pūkais per visą kanalo perimetrą. Striukės pasiūtos tokiu būdu paprastai yra storesnės, šiltesnės ir labiau išsipūtusios, tačiau ir brangesnės. Tokios konstrukcijos striukės paprastai yra skirtos dėvėjimui ypač atšiauriose sąlygose, naudojamos alpinizmui.

Pūkinės striukės išorinės ir pamušalo medžiagos

Išorinės medžiagos ir pamušalo savybės yra apibrėžiamos keturiais kriterijais: ilgaamžiškumas, svoris, šiluma ir vandens pasipriešinimas. Skirtingos medžiagos pasižymi skirtingu ilgaamžiškumu. Plonesni ir lengvesni audiniai paprastai yra mažiau atsparūs braižymui ir dėvėjimuisi. Jie tinkamesni pūkinę striukę dėvint kaip papildomą šilumos sluoksnį. Pasaulyje yra „super“ lengvų audinių, kurie pasižymi įspūdingu svorio ir šilumos santykiu. Tačiau jei ieškote pūkinės striukės dėvėjimui kasdien iš metų į metus, išorinės medžiagos tvirtumas turi būti pagrindinis dalykas į kurį reikia atkreipti dėmesį, nes pūkai patys iš savęs yra ilgaamžiai jei tinkamai prižiūrimi. Išorinė medžiaga taip pat turi įtakos striukės šiltumui. Ji taip pat turi šiek tiek kvėpuoti ir išgarinti kūno drėgmę, nes priešingu atveju pūkai sudrėks iš vidaus ir praras šilumines savybes. Pagaliau striukės medžiaga yra tai, kas saugo pūkus nuo išorės poveikio, todėl išorinė medžiaga turi būti tvirta. Tankesnio audimo medžiaga taip pat yra labiau atspari drėgmei nors, daugelis pūkinių striukų medžiagų turi vandenį atstumiančių savybių DWR (durable water repellant).

Šiltumas

Storesnė pūkinė striukė asocijuojasi su didžiausia šiluma, bet prieš perkant storiausią striukę pagalvokite kur ją dažniau naudosite. Jei norite striukės, kurią naudosite kelionėms į šaltus kraštus, techniniam laipiojimui ar žygiams kalnuose pasvarstykite apie lengvesnes, horizontaliais kanalais ir gerai suspaudžiamas pūkines striukes. Jei paprasčiausiai reikia striukės kasdienai miestui šaltomis žiemomis, lengvos striukės gali būti nepakankamai šiltos ar nepakankamai patvarios. Rinkitės storesnes iš tvirtesnės išorinės medžiagos striukes. Atminkite, kad striukių siuvimo konstrukcija taip pat turi įtakos šiltumui.

Gobtuvas

Be abejo, su gobtuvu bus šilčiau ypač vėjuotu oru. Jei ieškote striukės, kuri būtų maksimaliai šilta – rinkitės su gobtuvu. Jei dažnai dėvite striukę kaip vidurinį sluoksnį, tuomet patogiau bus be gobtuvo. Išorinė striukė, skirta nuo lietaus ir vėjo vis tiek turės gobtuvą. Atkreipkite dėmesį, kad gobtuvai būna skirtingai. Kai kurie gobtuvai skirti nešioti ant šalmo ir bus per dideli jei nešiosite be šalmo. Taip pat pageidautina, kad gobtuvas turėtų suveržiamą gumelę, kad geriau priglustų prie veido ir būtų šilčiau.

Straipsnio autorinės teisės priklauso UAB AJ Astrum. Norintys kopijuoti arba cituoti privalo nurodyti straipsnio šaltinį su aktyvia nuoroda į http://www.4season.lt/108-pukines-striukes-ir-paltai puslapį.  

Season.lt - Slidinėjimo apranga, Turizmo prekės.

Kokybiška slidinėjimo apranga | Turizmo prekės | Šiltos pūkinės striukės Nuo šiol http://season.lt rasite adresu: Liepyno g. 2, Vilnius. Tapkime Facebook draugais! Bičiuliams pritaikysime nuolaidą!

Posted by 4season.lt on 2018 m. sausis 8 d.
2014-11-17 Home, Turizmas 0 26420

Palikti komentarą

Blog'o kategorijos

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Blog'o archyvai

Palyginti
Tęsti apsipirkimą Palyginti

buvo pridėta į "Norėčiau".

Tęsti apsipirkimą Mano "Norėčiau"