Kaip išsirinkti tinkamus slidinėjimo akinius?

Kaip išsirinkti tinkamus slidinėjimo akinius?

RENKAMĖS TINKAMUS SLIDINĖJIMO AKINIUS

Kai mėgaujatės žiemos malonumais svarbu apsaugoti akis nuo žalingų saulės ultravioletinių spindulių poveikio. Saulės spinduliai atsispindėdami nuo sniego ar ledo yra žymiai pavojingesni nei vasarą. Vieni žmonės slidinėjant ištikimi įprastiems saulės akiniams, kiti renkasi būtent žiemos sportui skirtus slidinėjimo akinius. Žmonės, kurie mėgsta slidinėti su saulės akiniais turėtų atkreipti dėmesį į žemiau išvardintas priežastis:

  1. Saulės šviesos poveikis.  Žiemos sąlygomis saulės spinduliai gali atsispindėti nuo bet kokio paviršiaus taip sukurdami žalingesnį poveikį akims nei vasarą. Be to, atmosefera natūraliai mažiau išfiltruoja ultravioletinių spindulių kalnuose dideliuose aukščiuose kur dažniausiai slidinėjama. Saulės akiniai suteikia apsaugą nuo spindulių tik iš priekio,  o slidinėjimo akiniai – pilną ir visavertę apsaugą.
  2. Vėjo poveikis. Slidinėjant slidėmis ar snieglente sukuriate nemažą greitį, o greitis – didesnį vėją, kuris sausina akis ir didina ašarojimą. Dideliuose aukščiuose susiduriama su dar atšiauresnėmis oro sąlygomis – dideliu vėju, sniego audra, tad slidinėjimo akiniai ten dar labiau reikalingi.  
  3. Fizinis aplinkos poveikis. Slidinėjant greitai kartais susiduriama su kliūtimis, pavyzdžiui medžio šakomis, kurios gali sužaloti akis. Tokiais atvejais slidinėjimo akiniai užtikrintai apsaugos akis, priešingai nei įprasti saulės akiniai, kurie gali tiesiog nulėkti.

Kas svarbiausia renkantis konkrečiai jums tinkamus slidinėjimo akinius?

Kai renkatės slidinėjimo akinius atkreipkite dėmesį į: patogumą, stilių ir lęšių tipą.

  • Pirmas žingsnis surasti akinius, kurie būtų patogiausi veidui. Akiniai kuriami atsižvelgiant į tam tikro veido struktūrą, formą ir dydį. Kaip ir visi žmonių veidai yra skirtingi, taip ir slidinėjimo akiniai. Nėra universalių slidinėjimo akinių, kurių forma tiktų visiems žmonėms. Reikėtų rinktis tokios slidinėjimo akinius, kurie labai nespaudžia nosies ar aplink akis, netrukdo kvėpuoti. Nesirinkite per daug didelių akinių, kurie nepilnai priglunda prie veido ir sukuria plyšį, kuris slidinėjant gali trukdyti matomumui.
  • Sekantis žingsnis nuspręsti kokios stiliaus slidinėjimo akinių norite. Daugelis gamintojų gamina to pačio modelio skirtingų spalvų ir grafiti dizaino akinius. Jei nepatinka akinių dizainas labai tikėtina, kad tų akinių nenorėsite nešioti.
  • Trečias žingsnis yra nuspręsti kokie optiniai lęšiai jums yra svarbiausi. Lęšiai būna dviejų tipų: cilindriniai ir sferiniai. Akinių kaina priklauso nuo jų pasirinkimo. Žemiau skaitykite daugiau informacijos apie lęšius skirtumus.

SLIDINĖJIMO AKINIŲ CHARAKTERISTIKOS

Kaip išsirinkti tinkamus akinius slidinėjimui?Akiniai slidinėjimui. Dvigubo sluoksnio lešiai.

Nerasojimas (anti-fogging)

Praeityje net prie mažos drėgmės ar šalčio slidinėjimo akiniai buvo linkę greitai rasoti. Kuriant slidinėjimo akinių nerasojimo technologijas yra naudojami trys pagrindiniai būdai: 1) gamintojai sukūrė priemones, kuriomis padengiami lęšiai iš vidaus, ir kurios atstumia drėgmę. Brangesni akiniai turės geresnį lęšių antirasojimo padengimą nei pigesni. 2) Dabar daugelis modelių gaminami su dvigubų lęšių sistema. Ši sistema veikia panašiai kaip dvigubo stiklo langai jūsų namuose. Oras tarpas tarp lęšių veikia kaip terminis barjeras, kuris neleidžia susidaryti kondensatui ant vidinės lęšių pusės. 3) Ventiliacijos angos leidžia drėgmei pasišalinti, todėl tai dar labiau sumažiną akinių rasojimo galimybę. Paprastai ventiliacijos angos būna įtaisytos akinių viršuje ir apačioje, bet kai kurie modeliai turi angas ir priekyje - pačiuose lęšiuose. Gana sudėtinga užduotis gamintojams surasti teisingą santykį tarp ventiliacijos angų ir apsaugos nuo vėjo.

Lęšių forma

Rinkoje yra dvi pagrindinės lęšių formos: plokšti (flat)/cilindriniai lęšiai ir sferiniai (spherical) lęšiai. Abu lęšiai yra išgaubti horizontaliai, o sferiniai  - dar ir vertikaliai. Dvejų dimensijų išgaubimas sferiniuose lęšiuose sumažina atspindžių kiekį ir vaizdo iškraipymą, bei tuo pačiu metu padidina periferinį matymą. Nors akiniai su cilindriniais lęšiais yra pigesni, bet vaizdo kokybėje skirtumas yra pastebimas. Kadangi cilindriniai lęšiai nėra išgaubti vertikaliai, rėmelio kraštai styro toliau nuo veido ir ne taip gerai ir patogiai priglunda. Slidinėjimo akiniai su sferiniais lęšiais sukuria aiškesnį, aštresnį vaizdą, nes lęšiai išgaubti į visas puses kaip ir žmogaus akis – sukuriama mažiau optinių iškraipymų.

Apsauga nuo UV spindulių

Renkantis slidinėjimo akinius nelabai reikėtų nerimauti dėl apsaugos nuo saulės ultravioletinių (toliau - UV) spindulių, nes visi žinomi šiuolaikiniai akinių gamintojai gamina akinius, kurie suteikia 100% apsaugą nuo UV spindulių. Tačiau yra didelis skirtumas kiek skirtingi lęšiai, priklausomai nuo jų tamsumo, praleidžia matomos šviesos - VLT (visible light transmission). Veidrodinio paviršiaus lęšiai blokuoja 10-50 proc. matomos šviesos, tad jie labiau skirti saulėtiems orams. Daugelis slidinėjimo akinių turi veidrodinį paviršių. Slidinėjimo akiniai su fotochrominiais lęšiais sugeba prisitaikyti prie aplinkos apšvietimo ir jų lęšiai gali tamsėti esant ryškiam apšvietimui, ir priešingai - šviesėti apšvietimui silpnėjant. Fotochrominiai akiniai yra labai patogūs, nes tinkami naudoti prie įvairaus apšvietimo: tiek esant apniūkusiam orui ar vakarėjant, tiek šviečiant stipriai saulei. Tad nereikia su savimi nešiotis antrų lęšių ir juos keisti.

Paminkštinimas

Slidinėjimo akinių charakteristikos    Slidinėjimo akinių paminštinimas

Slidinėjimo akiniai gaminami nuo vieno iki trijų sluoksnių paminkštinimu. Didesnis paminkštinimų sluoksnių skaičius suteikia daugiau komforto ir apsaugos. Trijų sluoksnių paminkštinimas susideda iš: tankaus porolono sluoksnio pritvirtinto prie rėmo, labiau akyto porolono sluoksnio įterpto viduryje ir plono sluoksnio iš švelnios medžiagos, kuri patogiai priglunda prie veido. Didesnis paminkštinimo sluoksnių skaičius padidina ir ventiliaciją.

Straipsnio autorinės teisės priklauso UAB AJ Astrum. Norintys kopijuoti arba cituoti privalo nurodyti straipsnio šaltinį su aktyvia nuoroda į http://www.4season.lt/82-slidinejimo-akiniai puslapį.   

Season.lt - Slidinėjimo apranga, Turizmo prekės.

Kokybiška slidinėjimo apranga | Turizmo prekės | Šiltos pūkinės striukės Nuo šiol http://season.lt rasite adresu: Liepyno g. 2, Vilnius. Tapkime Facebook draugais! Bičiuliams pritaikysime nuolaidą!

Posted by 4season.lt on 2018 m. sausis 8 d.
2014-11-26 Home, Slidinėjimas 0 8642

Palikti komentarą

Blog'o kategorijos

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Blog'o archyvai

Palyginti
Tęsti apsipirkimą Palyginti

buvo pridėta į "Norėčiau".

Tęsti apsipirkimą Mano "Norėčiau"