Kaip išsirinkti kelioninę kuprinę?

Kaip išsirinkti kelioninę kuprinę?

Kas svarbiausia renkantis kelioninę kuprinę?

Tinkamos kelioninės (turistinės) kuprinės išsirinkimas - vienas svarbiausių pasiruošimo kelionei etapų. Išsirinksite per mažą – netilps reikalingi rūbai ir kiti daiktai. Išsirinksite per didelę – net nepajusite, kaip imsite krauti nereikalingą įrangą, mėgindami užpildyti tuštumą. Išsirinksite lietingoms sąlygoms nepritaikytą kuprinę – liūties metu jūsų daiktai permirks kiaurai. Pasirinkimas toks platus, kad kartais galima pasiklysti gausybės jūroje.

Geriau kuprinė ar lagaminas?

Kokybiškas lagaminas puikiai tiks savaitgalio išvykoms ar tokiu atveju, kai vienoje vietoje ruošiatės apsistoti ilgam. Taip pat, lagaminas pravers jei kamuoja nugaros skausmai. Tokiu atveju puikiai pasitarnautų itin kokybiškas "Osprey Ozone 80". Jeigu ruošiatės ilgai kelionei, veikiausiai kuprinė Jums tiks labiau. 

Kokybiškos Osprey kelioninės kuprinės

Svarbiausios kelioninės kuprinės charakteristikos:

Žinoma, svarbiausia kokybiškos kuprinės savybė – ilgaamžiškumas, tačiau rinkdamiesi Jums labiausiai tinkamą modelį, atkreipkite dėmesį ir į šias ypatybes:

  • Ar kuprinė pagaminta iš drėgmei atsparių medžiagų?

Be abejonės, kelioninė kuprinė neprivalo būti 100% atspari vandeniui, bet būtinai pasidomėkite ar Jums patikusio modelio medžiaga neperšlaps nuo lengvo lietučio. Patogu tai, kad dauguma turistinių kuprinių turi specialų brezentą, apsaugantį net ekstremaliais atvejais.

  • Ar kuprinė turi skyrių su dviem užtrauktukais?

Tai svarbu norint apsisaugoti nuo ilgapirščių. Du užtrauktukus visada galima nedidele spynele surakinti tarpusavyje. Žinoma, nuo „profesionalų“ tai 100% neapsaugos, tačiau gerokai sumažins riziką, kad kažką nugvelbs koks apsukrus "mėgėjas".

  • Ar kuprinė turi pakankamai atskirų skyrių?

Gera kelioninė kuprinė būtinai turi turėti keletą atskirų skyrių. Tai leis kelionės įrangą suskirstyti į grupes ir lengviau atsiminti, kur ką pasidėjote. Taip pat svarbu ar kuprinė turi antrą įėjimą į pagrindinį skyrių. Antras įėjimas palengvins gyvenimą, kai nuspręsite pasiimti kažką iš kuprinės apačios. Taip nereikės iškraustyti viso jos turinio. Pavyzdžiui, didesnių modelių "Osprey" kuprinės, kaip "Osprey Kyte 46", turi net po kelis įėjimus į pagrindinį skyrių: viršuje, šonuose ir apačioje. Tokia kuprinė tiks tiek kelių dienų žygiams, tiek ilgesnėms kelionėms.

  • Ar klubų juosta patogi?

Klubų juosta (diržas) perduoda didžiąją dalį svorio jūsų klubams. Svarbu, kad diržas būtų kuo patogesnis: platus, reguliuojamo ilgio ir su papildomais paminkštinimais. Jei išsirinksit kuprinę be diržo – visas svoris teks pečiams. Neretai 20 kilogramų gerai svorį paskirstančioje kuprinėje spaudžia mažiau, nei 15 kilogramų ne tokioje kokybiškoje. Tai ypač aktualu, jei ruošiatės į rimtą ekspediciją ir ketinate pasiimti itin daug daiktų, pvz. palapinę, sunkų žieminį miegmaišį, maisto ir vandens, šiltų drabužių bei kitą įrangą. Tokiu atveju puikiai tiks toks modelis, kaip 75l talpos "Pinguin Explorer 75". Šio modelio nugaros sistema pilnai reguliuojama, todėl nesunkiai pritaikoma įvairaus ūgio žmonėms.

  • Kokio dydžio turėtų būti kuprinė?

Kuprinė turėtų būti proporcinga jūsų ūgiui ir sudėjimui. Jei aukštas žmogus įsigys per mažą kuprinę, veikiausiai diržas juos ne klubus, kaip turėtų būti, o pilvą. Svoris pasiskirstys netolygiai ir pernelyg spaus pečius. Taip pat, kelioninės kuprinės dydis turėtų būti pasirinktas konkrečiai kelionei. Jei vykstate į savaitgalio išvyką ir ketinate nakvoti viešbutyje, galbūt pakaks 20l. modelio, kaip "Osprey Daylite Plus" ar šiel tiek talpesnės ir itin kokybiškos "Osprey Stratos 24",  tačiau kelių dienų žygiui į gamtą su palapine ir visa kita reikalinga įranga be abejonės prireiks talpesnės. Tokiu atveju greičiausiai prireiks 61l. ar didesnės kuprinės. Kuprinė turėtų būti tokio dydžio, kad tilptų visi reikalingi daiktai ir dar liktų nors truputis vietos atsargai.

  • Kuprinės kaina

Kuprinės kaina labiausiai priklauso nuo jos dydžio, funkcionalumo, medžiagų kokybės bei gamintojo. Be abejonės, 1898m. Vokietijoje įkurtos ir per daugiau nei 100 metų nepriekaištingą reputaciją užsitarnavusios "Deuter Sport" ar 1974m. Jungtinėse Amerikos Valstijose įkurtos ir keliautojams puikiai žinomos kompanijos"Osprey" gaminiai be išskirtinės kokybės pasižymės ir šiek tiek aukštesne kaina. Jei esate "taupusis keliautojas" (angl. budget traveler) ir itin ekstremaliomis sąlygomis nekeliausite, Jums puikiai pasitarnaus vienas iš ekonomiškų čekų gamintojo "Pinguin" siūlomų kelioninių kuprinių, pavyzdžiui 48l. talpos "Pinguin Activent 48", pasižyminti geru kainos ir kokybės santykiu. Šiuo metu mūsų parduotuvėje "4Season" kuprinėms taikomos nuolaidos.

Season.lt - Slidinėjimo apranga, Turizmo prekės.

Kokybiška slidinėjimo apranga | Turizmo prekės | Šiltos pūkinės striukės Nuo šiol http://season.lt rasite adresu: Liepyno g. 2, Vilnius. Tapkime Facebook draugais! Bičiuliams pritaikysime nuolaidą!

2017-12-08 Home 0 6219

Palikti komentarą

Blog'o kategorijos

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Blog'o archyvai

Palyginti
Tęsti apsipirkimą Palyginti

buvo pridėta į "Norėčiau".

Tęsti apsipirkimą Mano "Norėčiau"