Kaip teisingai sudėti daiktus į kuprinę?

Kaip teisingai sudėti daiktus į kuprinę?

KUPRINĖS TALPA

Renkantis kuprinę svarbu, kad tuščios kuprinės svoris būtų kuo mažesnis, bet tuo pačiu, kad būtų pakankamai talpi susidėti visus svarbiausius daiktus. Svarbu pasirūpinti, kad daiktai būtų kuo lengvesni (miegmaišis, kilimėlis, palapinė). Tai padės ženkliai sumažinti pakrautos kuprinės svorį ir dydį. Reikia turėti galvoje, kad net tuščia didžiausio modelio kuprinė gali sverti net iki 4 kg.

 

Kelionės trukmė

    Kuprinė talpa, litrais

2-4 dienos

    40-80

5 dienos ir ilgiau

    nuo 80 litrų vyrams ir nuo 70 litrų moterims

1 lentelė. Rekomenduojama kuprinių talpa atsižvelgiant į kelionės trukmę.

Tai labai apytikslės kuprinių dydžio rekomendacijos atsižvelgiant į kelionės trukmę. Kuprinės talpa labai priklauso ir nuo kiekvieno individualaus stovyklavimo stiliaus (vieniems pakanka tik būtiniausių daiktų, kiti didesnį dėmesį skiria komfortui).

 

PAGRINDINĖS KUPRINĖS PAKAVIMO TAISYKLĖS

1.      Svorio paskirstymas kuprinėje:

-          Sunkiausius daiktus visada dėkite kuo arčiau nugaros maždaug viduryje tarp menčių.

-          Kai einate lygiu paviršiumi sunkesnius daiktus stenkitės dėti šiek tiek aukščiau kuprinėje. Taip didesnė apkrova teks klubams. Tai kūno vieta, kuri labiausia „pritaikyta“ nešti didelį svorį.

-          Kai einate nelygia kalnuota vietove sunkiausius daiktus geriausia dėti šiek tiek žemiau. Didžiausia apkrova taip pat bus nukreipta į klubus. Svorio centras bus žemiau, o tai padidins kuprinės stabilumą.

-          Kiekvienam keliautojui reikėtų pasipraktikuoti ir atrasti kokiu būdu supakavus kuprinę jis jaučiasi patogiau.

 

Lengvi daiktai

    Sunkūs daiktai

Miegmaišis

    Palapinė

Pirmos pagalbos rinkinys

    Maistas

Kilimėlis

    Vanduo

Drabužiai

    Kuras 2 lentelė. Orientacinis daiktų suskirstymas pagal svorį.


 1 pav. Daiktų kuprinėje paskirstymas pagal svorį.

 2.      Kaip teisingai sudėti daiktus į kuprinę? Žiūrėti 1 paveikslą.

-          Išsidėliokite visus daiktus, kuriuos planuojate sudėti į kuprinę, prieš save. Taip bus lengviau apsispręsti kurioje kuprinės vietoje juos sudėti, taip pat galėsite apmąstyti ar ko nors nepamiršote.

-          Pirmiausia į kuprinės apatinį skyrių sudėkite miegmaišį. Taip pat įsprauskite tuos daiktus, kurių nereikės iki nakvynės.

-          Sudėkite smulkius daiktus, pavyzdžiui indus, virtuvės reikmenis, į atskirus tinklinius rekomenduotina spalvotus maišelius tam, kad juos lengvai ir greitai rastumėte.

-          Jei nešitės skystą kurą, pakuokite jį žemiau maisto, tuo atveju jei jis išsilietų.

-          Nešvaistykite tuščios vietos. Pavyzdžiui, smulkius drabužius sudėkite kelioninius puodus.

-          Pasidalinkite sunkiais daiktais (pavyzdžiui palapinę) su kitais grupės nariais.

-          Dažnai naudojamus daiktus laikykite lengvai pasiekiamose vietose. Tai būtų: žemėlapiai, kompasas, GPS imtuvas, saulės kremas, akiniai, galvos žibintas, purškalas nuo vabzdžių, pirmosios pagalbos vaistinėlė, užkandžiai, drabužiai nuo lietaus.

-          Pasiimkite tvirtos lipnios juostos, tuo atveju jei nutrūktų koks nors dirželis ir skubiai reikėtų jį remontuoti. Taip pat turėkite kelias smeiges, jei sugestų užtrauktukas.

-          Stipriai suveržkite šoninius kuprinės suveržimo dirželius tam, kad daiktai kuprinėje liktų savo vietose.
 


3.      Papildomų daiktų tvirtinimas kuprinės išorėje

Geriausia, kad kuo mažiau daiktų būtų tvirtinama kuprinės išorėje, nes keliaujant nelygia vietove jie gali turėti didelę įtaką stabilumui. Daiktus išorėje tvirtai pritvirtinkite, kad jie nesisukiotų ir nejudėtų.

Keletas patarimų tvirtinant daiktus kuprinės išorėje:

-          Vaikščiojimo lazdas tvirtinkite išorėje tam skirtose kilpose, kurias daugelis šiuolaikinių kuprinių turi.

-          Stambūs daiktai, pavyzdžiui kilimėlis, turi būti tvirtinamas išorėje. Naudokite apsauginį maišą tam, kad einant nesubraižytumėte ar nesuplėšytumėte. Tas ypatingai aktualu savaime prisipučiantiems kilimėliams.

 

MAKSIMALUS KUPRINĖS SVORIS

Kaip taisyklė, pakrautos kuprinės svoris neturėtų viršyti 25-30% kūno svorio. Kai kurie patyrę keliautojai gali būti pajėgūs nešti ir didesnį svorį, tačiau didžioji dalis pradedančiųjų turėtų rinktis mažesnį svorį.

Kuprinės kokybė ir talpa įtakoja kiek svorio galėsite panešti. Kuprinė, kuri neefektyviai perkelia svorį klubams dėl prasto dizaino ar dėl prastos formos, didesnę apkrovą duos pečiams. Tokiu būdu žymiai greičiau pavargsite ir bus nepatogu. Tai ypač dažnas atvejis su mokyklinėmis kuprinėmis, kai jos pilnai pakraunamos. Su tokiomis kuprinėmis reikėtų nešamą svorį sumažinti iki 15% ar mažiau kūno svorio.

Kita svarbi taisyklė, kurią verta įsidėmėti: kuo sunkesnė tuščia kuprinė, tuo ji pritaikyta nešti didesnį svorį.

Žemiau esančiame filmuke matysite kaip teisingai sureguliuoti kuprinės diržus:


 

Season.lt - Slidinėjimo apranga, Turizmo prekės.

Kokybiška slidinėjimo apranga | Turizmo prekės | Šiltos pūkinės striukės Nuo šiol http://season.lt rasite adresu: Liepyno g. 2, Vilnius. Tapkime Facebook draugais! Bičiuliams pritaikysime nuolaidą!

Posted by 4season.lt on 2018 m. sausis 8 d.
2014-04-24 Turizmas 0 11216

Palikti komentarą

Blog'o kategorijos

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Blog'o archyvai

Palyginti
Tęsti apsipirkimą Palyginti

buvo pridėta į "Norėčiau".

Tęsti apsipirkimą Mano "Norėčiau"